TO CO ZIEMEK LUBI NAJBARDZIEJ I CO NAJLEPIEJ MU SŁUŻY TO ĆWICZENIA !!!

Wypróbowaliśmy już chyba wszystkich metod rehabilitacji u Ziemka ...podstawą była metoda Bobathów oraz Vojty, dodatkowo codziennie stosowaliśmy metodę sakralną lub inaczej zwaną terapią Czaszkowo-Krzyżową, która pomaga odblokować efekty uzyskane przy pozostałych metodach. Jesteśmy też w stałym kontakcie z logopedą

przeszliśmy również przez metody Domana - czyli Patterningi - powtarzanie odruchów, które są dla Nas jako te podstawowe - chodzenie, pełzanie, raczkowanie itd itp.

Od dłuższego czasu również staramy się wprowadzać stymulację wzroku za pomocą różnokolorowych tablic ( głównie kolory czarny-biały-czerwony ) oraz lampionów, ekranu komputera czy najzwyklejszej lampy sufitowej. Dotyk i Komunikacja Knilla to kolejna metoda na połączenie zabawy słuchowej z ruchową :).

Jako nowość wprowadziliśmy również neuromasaż metodą Temprana ! - tą stosujemy od ponad roku i widzimy, że rezultaty są duże, tymbardziej, że połączyliśmy to ze specjalną dietą Ziemka. 

Obecnie najwięcej Ziemek ćwiczy przy pomocy tzw. kosmicznego kombinezonu w ośrodku SILOE oraz Centrum Fiszer na turnusach wyjazdowych :)

Nie pozostajemy również obojętni przy medycynie niekonwencjonalnej czyli terapia Aminokwasami oraz Oczyszczanie organizmu za pomocą ziół. Staramy się też wdrożyć dogoterapię ale niestety Shilka nie chce za bardzo z Nami współpracować - ale powoli po nitce do kłębka ;) .

Im więcej stymulacji - oczywiście z rozsądkiem tym większe i szybsze efekty możemy uzyskać u takich dzieci jak Nasz Kochany Ziomal.